N-VA uit Antwerpse gemeente wil meer holebi zichtbaarheid en thema bespreekbaar maken bij alle jongeren.
In Westerlo, in de provincie Antwerpen, heeft oppositiepartij N-VA gepleit voor meer holebivriendelijke initiatieven in de gemeente. Het gemeentebestuur geeft aan dat er een project in samenwerking met het (kunst)onderwijs op til staat. De partij wil in de eerste plaats de holebi (homo, lesbisch, biseksueel) gemeenschap steunen, en daarnaast ook het thema holebi's bespreekbaar maken onder alle jongeren.
Een eerste realisatie van N-VA kwam er al in mei van dit jaar, ter gelegenheid van de Internationale Dag tegen Holebi- en Transfobie (17 mei), werd er aan de schoolomgeving van de middenschool Sila Westerlo, een regenboogzebrapad aangelegd. De partij wil nog meer initiatieven rond het thema holebi's.
N-VA-raadslid Giel Van den Broeck zegt: "Met ludieke acties willen we in de eerste plaats de holebi gemeenschap een hart onder de riem steken, maar we willen het thema ook vooral bespreekbaar maken onder jongeren. Als leerkracht ben ik ervan overtuigd dat er nood is aan zulke initiatieven. Er zijn nog steeds jongeren die zich schamen voor hun geaardheid of er niet over durven praten en dat is bijzonder jammer."
Zo denkt men vanuit N-VA er bijvoorbeeld aan om een tekenwedstrijd te organiseren op lagere scholen en in de kunstacademie, maar ook meer regenboogzebrapaden, buttons voor gemeentelijke medewerkers of de gemeentelijke website die een weekje in de regenboogkleuren schitterd. Acties waarmee men de Dag tegen Holebi- en Transfobie extera in de verf wil zetten.
Het gemeentebestuur reageerde positief op het pleidooi van N-VA en kon bij monde van schepen van Gelijke Kansen Tinne Wuyts (CD&V) melden dat er alvast een project op til staat.
“De Kunstencampus is vorig jaar ook gestart met een volwassenenafdeling, met onder meer opleidingen schilderkunst en grafische vormgeving. De directie ziet het als een opportuniteit dat de volwassenen samen met de jongeren hun afdeling in de kijker zetten. Samen met de leerkrachten gaan we nog brainstormen over ideeën om ze in het leerplan van 2020 op te nemen. Een van de ideeën is om in de voetgangerstunnel een muurschildering die vertrekt vanuit de regenboogkleuren en een 3D-kunstwerk te maken."
* Regenboogkleuren of de regenboogvlag staat symbool voor holebi's, en hoewel ze ook een eigen vlag hebben, ook voor transgenders, wereldwijd. De vlag werd in 1978 ontworpen door de Amerikaanse kunstenaar Gilbert Baker. De vlag heeft zes kleuren: rood, blauw, paars, orangje, geel en groen. De regenboogvlag bestaat uit verschillende versies. Soms voegt men een zwarte streep toe die staat ter nagedachtenis van aidsslachtoffers, en sinds enkele jaren is er ook een vlag met een bruine streep, die staat voor alle niet blanke holebi's & transgenders. Er zijn nog andere vlaggen zoals de transgender vlag, de biseksuele vlag, de bear pride vlag, de leather pride vlag, de genderqueer vlag, en de intersekse vlag. Wie meer wil weten over alle vlaggen en hun betekenis ==> Klik hier
*Regenboogzebrapad
In ons Belgen landje liggen er al permanente regenboog-zebrapaden in: Antwerpen, Brussel, Eeklo, Genk, Halle, Hasselt, Mechelen, Sint-Niklaas en Westerlo. En nog op komst in Koksijde en Oudenburg. Ook in tal van andere landen hebben tal van steden een regenboogzebrapad.
LEES OOK
ANTWERPSE GEMEENTE LEGT TWEE REGENBOOGZEBRAPADEN AAN - 2019
N-VA SCHEPEN KLAAGT GEBRUIK VAN HET WOORD HOMO ALS SCHELDWOORD AAN - 2019
N-VA'ER NIET BLIJ MET UITBLIJVEN REACTIE EIGEN PARTIJ OP HOMOFOBIE IN POLEN - 2019
N-VA WIL MEER AANDACHT VOOR HOLEBI & TRANSFOBIE IN SINT-NIKLAAS - 2018
N-VA ZET ZICH IN VOOR HOLEBI'S EN TRANSGENDERS IN OOST-VLAAMSE ASSENEDE - 2018
Bron: hln.be & holebi info
Dit bericht is gepost op 30 November, 2019 en 2301 keer gelezen.
Holebi Gids
Ben ik homo? Ben ik Lesbisch? Ben ik Biseksueel? Ben ik transgender? Alles over SOA's en Aids Alles over coming out Organisaties + Cafe + dancing voor Homo Lesbisch Bi en Transgender Homo Lesbi Bi Trans vriendelijke: advocaten, notarissen, therapeuten. Holebi & Trans symbolen Homohuwelijk + Ouderschap in Belgie Holebi & transgender (kinder)boeken en film tips holebi kalender Seksueel gezond als homo met Sensoa AWEL, luistert naar kinderen en jongeren Gay dating
Uitgaan










activiteiten kalender - zelf iets toevoegen
Adverteren op holebi.info ?
Binnenlands nieuws
Buitenlands nieuws
1 december Wereldaidsdag, oproep tot meer solidariteit + cijfers, info Belgie, Nederland, Wereldwijd, middelen, verhalen en nuttige links.

Niet alles is oké voor holebi's & transgenders wanneer een stad wordt uitgeroepen als regenboogstad.

Na holebi record, schrijven Britten geschiedenis met record aantal transgender en niet-binaire politici voor zitje in parlement.
